Американці слухатимуть Тараса Шевченка

Українські та американські літератори планують активно популяризувати поезію Тараса Шевченка в США. Вірші поета звучатимуть у 90-хвилинній програмі “Шевченко на Бауері”.

За словами організаторів, поезія Тараса Шевченка чи не вперше приходить до американського слухача, так наче Шевченко наш сучасник, якого запросили почитати у знаметитому нью-йоркському поетичному клубі.

Читати вірші Кобзаря будуть Боб Голман, Григорій Грабович, Василь Махно, Світлана Махно, Олександр Мотиль, Роман Туровський і Петро Фединський.

“Наближається 200-річчя Тараса Шевченка, тому ми вирішили показати мешканцям Нью-Йорка, що Шевченко великий поет-романтик. Глядачі почують вірші про кохання, долю, надію, відчай й свободу”, – каже Василь Махно, український поет і один співорганізаторів цього заходу.

Поезія Тараса Шевченка постане перед американською публікою у перекладах на англійську, які виконали Григорій Грабович, Олександр Мотиль, Віра Рич, Роман Туровський і Петро Фединський. Також Юліян Китастий упродовж вечора виконуватиме українські пісні та думи.

“Ми спеціально обрали різні переклади поезії Шевченка, – зазначає Олександр Мотиль. – Ми хочемо, щоби слухачі почули різні голоси з різними нюансами і різними підходами, ми хочемо, щоби вони відчули універсальність Шевченка”.

Вечір відбудеться 10 березня у “Поетичному Клюбі Бауері” в Нью-Йорку.

Gazeta.ua

Опубліковано у Культура, Українці за кордоном | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s